Tel. +421 43 539 77 01

Kto je prítomný?

Práve tu je 4 návštevníkov a žiadni členovia on-line

Aktuality

Dňa 23. 5. 2017 sa žiaci šiesteho ročníka zúčastnili výletu s podtitulom spoznávame Spiš. V rámci tejto akcie navštívili Spišský hrad, Spišskú Kapitulu, katedrálu sv. Martina s jedinečným výkladom a podfarbením dvoch operencov, biskupskú kaplnku, kde sa uchovávajú posvätné oleje a biskupské salóniky, ktoré slúžia na oficiálne prijímanie vzácnych hostí. Potom sa autobusom presunuli do Liptovského Mikuláša a žiaci si vyskúšali boulderingovú horolezeckú stenu a získali základ halového lezectva.

Dňa 23. 5. 2017 sa dievčatá našej školy zúčastnili okresného turnaja vo futbale. Turnaj sa uskutočnil na cirkevnej ZŠ R. Dilonga v Trstenej. Po urputných bojoch dievčatá obsadili 4. miesto. Ďakujeme im za obetavý výkon a za reprezentáciu našej školy.

V piatok 19. mája 2017 sa naši deviataci zúčastnili na zaujímavej prednáške o histórii architektúry. Prednášajúcou bola študentka architektúry na Umea School of Architecture vo Švédsku. Okrem prednášky nám porozprávala o štúdiu na Slovensku a v zahraničí, o svojich zážitkoch a skúsenostiach z rôznych európskych workshopov. Viacerých žiakov téma zaujala a po prednáške sa zapojili do diskusie. Prednášajúcej ešte raz ďakujeme a prajeme veľa úspechov do budúcnosti.

Medzinárodný deň mlieka sa oslavuje od roku 1957 pod záštitou Medzinárodnej mliekarskej federácie. Mlieko a mliečne výrobky predstavujú jednu z najdôležitejších a nenahraditeľných zložiek plnohodnotnej ľudskej výživy. Práve preto sme si tento deň pripomenuli na našej škole dnes. Cez prestávky si každý žiak našej školy pochutil na jogurte s rôznymi príchuťami. Svoje desiaty mohli tiež zapiť čerstvým mliekom. Na záver odkaz pre našich žiakov: Nezabúdajte, že mlieko a výrobky z neho sú zdrojom vápnika, fosforu a iných minerálnych látok, ktoré sú nenahraditeľné pre stavbu vašich  kostí a zubov. Tak si "vymakajte kostru", kým je čas!

Dnes, 18. 5. 2017 sa naše žiačky Klaudia Bušová, 2. ročník a Zlatica Kubicová, 8.B zúčastnili ďalšej speváckej súťaže Slávik Slovenska 2017. V silnej konkurencií sa viac darilo Zlatici Kubicovej, ktorá si v III. kategórií vybojovala veľmi pekné 2. miesto. Počas prestávky sa k Zlatici pridala aj naša minuloročná žiačka Magdaléna Hutlasová a spolu s kamarátkami svojim spevom vyplnili prestávku a tak skrátili prítomným čakanie na rozhodnutie poroty a vyhlásenie výsledkov. Opäť srdečne blahoželáme a prajeme ešte veľa takýchto vydarených vystúpení a súťaži. Všetky fotografie nájdete tu.

K starostlivosti o zdravie vedieme už aj maličkých prvákov a preto sme sa zapojili do nového projektu pod názvom Ovocné džúsy a pyré, vitamíny v smart forme. Hlavným jeho cieľom je podporiť konzumáciu ovocia a zeleniny u deti a to aj vo forme džúsov, či ovocno - zeleninových pyré. V piatich vyučovacích blokoch sa žiaci učili rozdeľovať ovocie a zeleninu, ochutnávali a rozlišovali čerstvé a sušené ovocie, vyšťavili si pomaranče a vyrobili si tak pomarančový džús. Tiež sme sa rozprávali o tom, prečo je dôležité konzumovať ovocie a zeleninu, teda prečo prijímať vitamíny. Na záver sme to ukončili skupinovou výtvarnou prácou, kde prváci vyrobili tri skvelé plagáty.

V utorok 16. 5. 2017 sa v kinosále MsKS v Trstenej konal 22. ročník speváckej súťaže Matičný sláviček, ktorý spolu s Miestnym odborom Matice Slovenskej poriadala ZUŠ v Trstenej. Našu školu reprezentovali štyri žiačky. V 1. kategórií to bola Ingrid Šprláková a Klaudia Bušová z 2. ročníka a v 3. kategórií Zlatica Kubicová, 8.B a Mária Kovalíková 9.B. Ich účinkovanie bolo úspešné, čo ocenila aj odborná porota, ktorá Klaudii Bušovej udelila v I. kategórii pekné druhé miestoZlatici Kubicovej v 3. kategórií prvé miesto. Dievčatám blahoželáme a v najbližšej súťaží budeme opäť držať palce. Všetky fotografie zo súťaže nájdete tu.

Žiaci 8.A a 8.B triedy v rámci vyučovania slovenského jazyka a literatúry a výchovy k manželstvu a rodičovstvu absolvovali výchovu imaginárneho dieťaťa. Zvolili sme si vajce, pretože je to krehký predmet a predstavuje krehkosť dieťaťa. O svojej výchove si viedli denník. Žiaci si vyskúšali úlohu rodičov, ich radosti i starosti.

Naši žiaci sa v stredu zúčastnili na futbalovom turnaji v Trstenej. Prvý zápas vyhrali nad GMH 4:0, druhý vyhrali nad Dilong Trstenou 4:0, tretí prehrali s Lieskom 1:2. Celkovo na turnaji škôl obsadili druhé miesto.

Dňa 8. 5. 2017 naši piataci navštívili miestny kostol v rámci vyučovania slovenského jazyka a literatúry. Žiaci predstavili v chráme svoje legendy, svojich patrónov a zistili, že v kostole sa v maľbách nachádzajú Konštantín a Metod, naši vierozvestcovia. Maľba je situovaná do nášho prostredia a medzi našich predkov, goralov.

Aktuálne video

Naposledy pridané video

Zlatica Kubicová, Matičný sláviček 2017,
3. kat., Trstená 16. 5. 2017

Mária Kovalíková, Matičný sláviček 2017,
3. kat., Trstená 16. 5. 2017

Ingrid Šprláková, Matičný sláviček 2017,
1. kat., Trstená 16. 5. 2017

Klaudia Bušová, Matičný sláviček 2017,
I. kat., Trstená 16. 5. 2017

Matičný sláviček 2017, III. kat.
Trstená, 16. 5. 2017

Matičný sláviček 2017, I. kat.
Trstená, 16. 5. 2017

Masláková V. a Ogielová S.
finále Dilongstar, 6.5.2017

Kovalíková Mária - semifinále
Dilongstar, 6.5.2017

Šprláková K. - semifinále
Dilongstar, 5.5.2017

Bušová P. a Miklušková L.
semifinále Dilongstar, 5. 5. 2017

Zápis do I. ročníka, 10. 4. 2017